Atrakcja turystyczna na pół miliona

Wiosną bieżącego roku podaliśmy informację o 400-tysięcznym odwiedzającym Zagrodę Pokazową Żubrów w Mucznem, w Bieszczadach. Minęło trochę czasu i… mamy pół miliona!

Od powstania Zagrody Pokazowej Żubrów upłynęło ponad 5 lat. W tym czasie trochę się zmieniło. Na świat przyszło 18 młodych, w samym 2017 roku aż 4! Bieszczadzkie żubry z Mucznego stały się jedną z większych, bieszczadzkich atrakcji. Świadczy o tym licznik odwiedzających zamontowany przy wejściu do zagrody. Od wiosny do jesieni bieżącego roku zarejestrował on 100 tysięcy odwiedzających.

Pan Przemysław z Leska nie spodziewał się, że wchodząc 12 października przez bramkę wiodącą do zagrody zostanie powitany przez Zastępcę Nadleśniczego z upominkiem przygotowanym na okoliczność półmilionowego gościa.

Nadleśnictwo Stuposiany cieszy się z tak dużego zainteresowania bieszczadzkimi żubrami i czeka aż licznik wybije pierwszy milion. Zapraszamy Was zarówno do odwiedzenia zagrody z żubrami, jak i skorzystania z noclegów w naszym Ośrodku CPL, w Mucznem.