Bieszczadzkie lasy i góry dla Piechurów

Noclegi w naszym ośrodku zobowiązują, bo jego położenie jest wręcz idealne do maszerowania po bliższej i dalszej okolicy. W pobliżu Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem mamy do dyspozycji cztery ścieżki.

atrakcje w Bieszczadach - ścieżki turystyczne

Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczną „Krutyjówka” poprowadzi naszych Gości do Pokazowej Zagrody Żubrów. Podczas wycieczki będziecie mogli podziwiać otoczony wspaniałymi lasami, malowniczy potok Muczny. Kierując się natomiast ścieżką przyrodniczo-historyczną „Brenzberg” w stronę Tarnawy, można dotrzeć do miejsca mordu popełnionego przez UPA w sierpniu 1944 roku. Przy ośrodku znajduje się kolejna, ciekawa trasa spacerowo narciarska, z której nasi Goście korzystają zarówno latem, jak i zimą. Przebiega ona między innymi koło pięknych, stworzonych przez bobry rozlewisk. Jadąc z Mucznego w Kierunku Tarnawy, przy filarach dawnego mostu kolejki wąskotorowej znajdziecie wejście na ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Pichurów”, która prowadzi do tarasu widokowego, skąd można podziwiać panoramę Bieszczadzkich szczytów. Zachęcamy Was także do spaceru, biegu narciarskiego zimą lub wybrania się rowerem na ścieżkę przyrodniczo-dydaktyczną „Jodła” oraz ścieżkę przyrodniczo-edukacyjną „Trasą Kolejki Wąskotorowej”, które zaczynają swój bieg w Pszczelinach. W okolicy Miejscowości Procisne, w pobliżu miejsca gdzie potok Wołosaty wpada do Sanu, zaczyna swój bieg ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Stare Procisne”. Tę trasę polecamy szczególnie miłośnikom dzikiej zwierzyny

atrakcje w Bieszczadach - szlaki turystyczne

Najpiękniejszy naszym zdaniem szlak Bieszczadzkiego Parku Narodowego zaczyna się 300 metrów od Ośrodka CPL Lasy Bieszczadzkie. Można zatem wygodnie przenocować, a następnie udać się w góry. Stąd dojdziecie zarówno na Bukowe Berdo, jak i dalej, aż do Tarnicy. Po powrocie zapraszamy Was do restauracji, a później do sauny lub jacuzzi.