Jesienny ryk jeleni i wielkie grzyby

W Bieszczadach każda pora roku jest piękna. O bieszczadzkich barwach jesieni krążą już legendy i nie są one w żadnej mierze przesadzone. Możecie się o tym przekonać sami. Wystarczy odwiedzić nas we wrześniu, a nawet w listopadzie. Poza atrakcjami w samym ośrodku CPL Lasy Bieszczadzkie i wygodnymi noclegami, okoliczna przyroda zafunduje Wam niezwykły spektakl, na który czekają nawet mieszkańcy Bieszczad. To rykowisko jeleni. Czas, gdy góry aż drżą od miłosnej pieśni wspaniałych byków, tracących w tym okresie, przez starania o partnerki nawet 15% masy ciała.

atrakcje w Bieszczadach - rykowisko

Żeby się o tym przekonać, musicie opuścić łóżka przed świtem i udać się na połoniny lub lokalizacje wskazane przez naszych pracowników, którzy doskonale wiedzą, gdzie jelenie mają miejsca swoich spotkań. Podczas wyprawy warto zachować czujność, bowiem wielu turystów myli odgłosy rykowiska z rykiem niedźwiedzi.

atrakcje w Bieszczadach - grzybobranie

A może na grzyby? W przerwach pomiędzy podziwianiem rykowiska, odwiedzinami u żubrów, wycieczką w góry, czy przejażdżką na rowerze, możecie się wybrać na grzybobranie. Grzyby w Nadleśnictwie Stuposiany są niewątpliwie wyjątkowo okazałe. Wystarczy zerknąć na zdjęcia, które przy okazji zbiorów wykonali mieszkańcy okolicy. Obsługa Ośrodka z przyjemnością udzieli Wam wskazówek, gdzie najlepiej szukać grzybów i jak nie spotkać na swojej drodze niedźwiedzia.