Poznaj wspaniałą, bieszczadzką przyrodę

Nadleśnictwo Stuposiany zadbało o przygotowanie ciekawych ścieżek edukacyjnych. Zachowując się cicho i przy odrobinie szczęścia, może uda się Wam spotkać najrzadsze gatunki zwierząt i ptaków. Od tych najmniejszych, jak salamandra plamista, po największe, jak żubr, czy król przestworzy – orzeł przedni. Niedaleko znajdują się również zagroda pokazowa żubrów oraz platforma do obserwacji bobrów.

Zagroda pokazowa bieszczadzkich żubrów

atrakcje w Bieszczadach - żubry

Zagroda znajduje się na trasie Stuposiany – Muczne, około 2,5 km od naszego Ośrodka. Zajmuje ona obszar 8 ha, na którym przebywa stado żubrów odmiany białowiesko-kaukaskiej, zwanej również górską. Dzięki wybudowanym platformom, będziecie mogli wygodnie, bezpiecznie i bez przeszkód obserwować króla puszcz o każdej porze roku, a następnie szybko wrócić na pyszny posiłek do naszej restauracji.

Platforma do obserwacji bobrów

atrakcje w Bieszczadach - bobry

W odległości jeszcze mniejszej, niż pokazowa zagroda żubrów, znajduje się platforma widokowa do obserwacji bobrów, które znane są ze skrytości i ostrożności. Platforma to świetne miejsce na rodzinny wypad. Z pewnej wysokości będziecie mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się bobry, jak pływają, pilnują dobrego stanu swojego domu, czyli żeremia, a także tamy oraz jak i czym się pożywiają. Po udanym noclegu w naszym Ośrodku, będziecie mogli się tam wybrać wczesnym rankiem lub przed wieczorem. Możecie zabrać ze sobą leżak i w komfortowych warunkach wypatrywać konstruktora tam. Dobrze zaopatrzyć się też w lornetkę. Oprócz bobrów, wiosną w okolicy platformy można spotkać kumaki górskie, ropuchy i inne płazy!