„Poroweruj” po Bieszczadach

Jeśli lubicie aktywnie spędzać czas, to zabierzcie ze sobą rowery! Od wiosny do jesieni będziecie mogli przemierzać wiele kilometrów specjalnie przygotowanych tras. Teren Nadleśnictwa Stuposiany, na którym znajduje się nasz Ośrodek, to idealne miejsce do organizowania wypraw na 2 kółkach. Mimo, że będziecie nocowali w sercu Bieszczadów, które kojarzą się z trudnymi, górskimi ścieżkami, nie zabraknie tu płaskich odcinków, niewymagających dobrej kondycji. Trasy rowerowe oplatają swym zasięgiem dużą część Nadleśnictwa. Po drodze mamy kilka przystanków, które warto zobaczyć. Na przykład Zagroda Pokazowa Żubrów, Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego, obserwatorium bobrów, które zlokalizowane są na trasie Stuposiany – Muczne.

atrakcje w Bieszczadach - wycieczki rowerowe

Z Mucznego, gdzie położony jest Ośrodek CPL Lasy Bieszczadzkie, można wybrać się także na rowerze nad samą granicę z Ukrainą – w stronę Tarnawy Niżnej i dalej zwiedzać Bieszczadzki Park Narodowy, który przygotował specjalne parkingi rowerowe. Na trasie Procisne – Pszczeliny, przy drodze głównej dostępne są dwie zadaszone wiaty. Jedna znajduje się przed Stuposianami, w malowniczym miejscu gdzie potok Wołosaty wpada do Sanu, druga w miejscowości Pszczeliny, skąd można dotrzeć rowerem do największej niegdyś jodły w Polsce. We wszystkich ciekawych punktach przygotowaliśmy tablice informacyjne, zawierające ciekawostki dotyczące okolicy, a także sporą ilość miejsc przystankowych (stoły i ławki), gdzie wszyscy strudzeni turyści mogą odpocząć.

Każdego lata, wokół miejscowości Muczne organizujemy Zawody Rowerowe „Tropem Żubra”. W zabawie może wziąć udział każdy. Oczywiście warunkiem jest posiadanie sprawnego roweru.