Myślisz, że w zimie jest tu nudno?

Zima to czas, kiedy większość z nas nie wychodzi zbyt często z domu w celach rekreacyjnych i spędza popołudnia pod kocem przytulając się do kubka gorącej herbaty lub kakao. W Bieszczadach zadbaliśmy o to, żebyście chcieli spędzić aktywnie czas. Nadleśnictwo Stuposiany wraz ze Stowarzyszeniem Bieszczadzkie Trasy Narciarskie corocznie udostępnia perfekcyjnie przygotowane ścieżki do uprawiania narciarstwa biegowego. Prowadzą one przez malownicze i dzikie tereny. Jedna z tras biegnie szlakiem bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej.

atrakcje w Bieszczadach - Tropem Żubra

A może zawody narciarskie?

Każdego roku, w lutym organizujemy Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem Żubra”. Uczestniczyć mogą i mali i duzi, bieg bowiem nie ma charakteru profesjonalnego, choć przygotowujemy go profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem. Zwycięzcy mogą liczyć na ciekawe nagrody, a także mnóstwo emocji. Nie masz swoich nart? To nie problem! Dla gości, którzy nocują w naszym ośrodku przygotowaliśmy wypożyczalnię sprzętu narciarskiego (narciarstwo biegowe). Opłaty za wypożyczenie biegówek są dobrowolne.

Trasa biegowa online

Kulig

Nasi goście, którzy odwiedzają Ośrodek CPL Lasy Bieszczadzkie w grupach, mogą udać się na przejażdżkę bryczką konną lub saniami. Kulig połączony z ogniskiem i biesiadą na świeżym powietrzu będzie dla Was prawdziwą atrakcją. Po dniu pełnym wrażeń zaprosimy Państwa do strefy SPA, gdzie czeka na Was nowoczesna mokra i sucha sauna, a także jacuzzi.

Zimowe spacery

Zima to również świetna pora na spacery. Zarówno te po terenie Nadleśnictwa, jak i te na szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Przy dobrej widoczności możecie zobaczyć Tatry, a nawet zarysy rumuńskich Karpat. Widoki zapierają dech w piersiach, choć trzeba się odpowiednio ubrać i sprawdzić warunki na szlakach. Zima to idealna pora dla osób ceniących przyrodę. Na naszych ścieżkach będziecie mogli bez trudu zaobserwować tropy najrzadszych gatunków zwierząt, a jeśli szczęście dopisze, to i ich właścicieli.