sauna

Tymczasowe wyłączenie kompleksu SPA

Ze względu na obostrzenia związane z panującą pandemią COVID-19 kompleks wypoczynkowy SPA w naszym Ośrodku został wyłączony do czasu zniesienia ograniczeń. Przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Wieża widokowa ponownie otwarta

Pogoda się poprawiła i wieża widokowa na Jeleniowatym została ponownie otwarta dla podróżnych. Przy okazji bardzo prosimy o przestrzeganie regulaminu na wieży oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i schodzenia z konstrukcji, bowiem miejscami nadal może być ślisko.

Jeśli nie macie żadnych planów na weekend to serdecznie zapraszamy do Mucznego – przepięknych widoków i innych atrakcji u nas nie brakuje. Nie zapomnijcie tylko ubrać się ciepło, bo spodziewamy się niskich temperatur i dużych opadów śniegu!

Czytaj dalej

Tymczasowe zamknięcie wieży widokowej

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a szczególnie porywisty wiatr, wieża widokowa na Jeleniowatym będzie zamknięta do odwołania.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zakazu. Gdy tylko pogoda się poprawi wieża zostanie ponownie udostępniona dla podróżnych.

hotel Bieszczady

Wznowienie działalności CPL w Mucznem

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 08.05 wznawiamy działalność Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Oczywiście w związku z epidemią panującą na terenie RP oferta pobytowa w naszym ośrodku wypoczynkowym została odpowiednio zmodyfikowana, tak by spełnić wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. W trosce o zdrowie naszych Gości i pracowników przygotowaliśmy niezbędne informacje na temat zasad jakie będą obowiązywały na terenie obiektu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty noclegowej w sercu Bieszczadów.

hotel Bieszczady

Tymczasowe zawieszenie działalności

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się wirusa SARS-CoV-2 na podstawie § 5.1 g Rozporządzenia Ministra Zdrowia (Dz. U. poz. 433 z 13 marca 2020 r.), z dniem 16.03.2020 r., do odwołania, działalność Centrum Promocji Leśnictwa oraz Domku Myśliwskiego w Mucznem zostaje zawieszona.

Pełna treść zarządzenia dostępna jest tutaj.

hotel Bieszczady

Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa 2019

Od 8 do 10 sierpnia br. w naszym Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem odbędzie się impreza „Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa”. Głównym celem wydarzenia jest ukazanie uczestnikom różnic kulturowych występujących w państwach karpackich oraz popularyzacja i propagowanie wiedzy o „Strategii Karpackiej” jako koncepcji rozwoju Europy Środkowej.

Czytaj dalej

atrakcje w Bieszczadach

Zainstaluj „Lasy bieszczadzkie” na swoim telefonie

W sklepie Google Play pojawiła się bezpłatna aplikacja „Lasy bieszczadzkie”, dzięki której każdy użytkownik systemu Android może zapoznać się ze szczegółowymi informacjami odnośnie Zagrody Pokazowej Żubrów oraz Pawilonu Wystawowego Fauny i Flory Bieszczadzkiej, czyli naszych lokalnych atrakcji w Mucznem. Oczywiście w aplikacji nie brakuje również fotografii oraz interesujących tekstów, a także danych teleadresowych naszego ośrodka wypoczynkowego, jeżeli tylko zechcą Państwo skorzystać z oferty noclegu w Bieszczadach.

Czytaj dalej

Zawody rowerowe w Mucznem trafiły do kalendarza imprez amatorskich Lang Team

Pod koniec stycznia przedstawiciele Nadleśnictwa Stuposiany, Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie oraz Lang Team spotkali się w celu uzgodnienia szczegółów odnośnie wspólnej organizacji zawodów rowerowych w Bieszczadach. Wyścig został zaplanowany na 21 września i trafił do oficjalnego kalendarza maratonów rowerowych organizowanych przez Lang Team w 2019 roku. Czesław Lang – wicemistrz olimpijski i dyrektor generalny Lang Team, zobowiązał się na spotkaniu, że osobiście wyznaczy trasę zawodów, w których sam wystartuje wraz z resztą uczestników we wrześniu.

Czytaj dalej

IX Ogólnopolskie Forum Przewodników Turystycznych

Od 8 do 10 lutego w naszym ośrodku odbędzie się IX Ogólnopolskie Forum Przewodników Turystycznych PTTK pod hasłem „NATURAlnie LAS”. Na uczestników spotkania czekają interesujące wykłady na temat pracy leśników, historii leśnictwa w Polsce oraz panele dyskusyjne odnośnie wykonywania zawodu przewodnika i o wiążących się z tym wyzwaniach. Dodatkowo osoby zainteresowane będą mogły wybrać się na wycieczkę na nartach po leśnych trasach usytuowanych wokół Mucznego. A warto, bo Bieszczady o tej porze roku prezentują się wyjątkowo malowniczo.

Czytaj dalej