VIII edycja biegu „Tropem Żubra”

Już za nieco ponad dwa tygodnie, a dokładnie 18 lutego wystartuje VIII edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”. Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa biegowego – niezależnie od wieku, czy też poziomu swoich umiejętności – do wzięcia udziału w zawodach. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin biegu dostępny jest na stronie Stowarzyszenia „Bieszczadzkie Trasy Narciarskie”, które wraz z Nadleśnictwem Stuposiany jest współorganizatorem tej nietuzinkowej imprezy sportowej.

Czytaj dalej

jacuzzi

Wznowienie działalności SPA

Z przyjemnością informujemy, że kompleks wypoczynkowy SPA w naszym Ośrodku został ponownie otwarty dla Gości. W kompleksie relaksacyjnym czeka na Państwa sauna sucha i mokra oraz jacuzzi. Nic tak nie odpręża po długim spacerze czy górskiej wyprawie, jak regenerujący hydromasaż. Zapraszamy to odkrycia strefy relaksu w samym sercu dzikich Bieszczadów. Cena za wejście uzależniona jest od liczby osób w grupie – szczegółowe opłaty dostępne są oczywiście w naszym cenniku. To tylko jedna z wielu atrakcji, jakie znajdą Państwo w ofercie Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem.

Wieża widokowa ponownie otwarta

Pogoda się poprawiła i wieża widokowa na Jeleniowatym została ponownie otwarta dla podróżnych. Przy okazji bardzo prosimy o przestrzeganie regulaminu na wieży oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i schodzenia z konstrukcji, bowiem miejscami nadal może być ślisko.

Jeśli nie macie żadnych planów na weekend to serdecznie zapraszamy do Mucznego – przepięknych widoków i innych atrakcji u nas nie brakuje. Nie zapomnijcie tylko ubrać się ciepło, bo spodziewamy się niskich temperatur i dużych opadów śniegu!

Czytaj dalej

Tymczasowe zamknięcie wieży widokowej

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, a szczególnie porywisty wiatr, wieża widokowa na Jeleniowatym będzie zamknięta do odwołania.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość i dostosowanie się do zakazu. Gdy tylko pogoda się poprawi wieża zostanie ponownie udostępniona dla podróżnych.

hotel Bieszczady

Wznowienie działalności CPL w Mucznem

Z przyjemnością informujemy, że z dniem 08.05 wznawiamy działalność Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Oczywiście w związku z epidemią panującą na terenie RP oferta pobytowa w naszym ośrodku wypoczynkowym została odpowiednio zmodyfikowana, tak by spełnić wszystkie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia. W trosce o zdrowie naszych Gości i pracowników przygotowaliśmy niezbędne informacje na temat zasad jakie będą obowiązywały na terenie obiektu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty noclegowej w sercu Bieszczadów.

hotel Bieszczady

Tymczasowe zawieszenie działalności

W związku z podjęciem zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się wirusa SARS-CoV-2 na podstawie § 5.1 g Rozporządzenia Ministra Zdrowia (Dz. U. poz. 433 z 13 marca 2020 r.), z dniem 16.03.2020 r., do odwołania, działalność Centrum Promocji Leśnictwa oraz Domku Myśliwskiego w Mucznem zostaje zawieszona.

Pełna treść zarządzenia dostępna jest tutaj.

hotel Bieszczady

Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa 2019

Od 8 do 10 sierpnia br. w naszym Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem odbędzie się impreza „Karpackie Dni Dobrosąsiedztwa”. Głównym celem wydarzenia jest ukazanie uczestnikom różnic kulturowych występujących w państwach karpackich oraz popularyzacja i propagowanie wiedzy o „Strategii Karpackiej” jako koncepcji rozwoju Europy Środkowej.

Czytaj dalej

atrakcje w Bieszczadach

Zainstaluj „Lasy bieszczadzkie” na swoim telefonie

W sklepie Google Play pojawiła się bezpłatna aplikacja „Lasy bieszczadzkie”, dzięki której każdy użytkownik systemu Android może zapoznać się ze szczegółowymi informacjami odnośnie Zagrody Pokazowej Żubrów oraz Pawilonu Wystawowego Fauny i Flory Bieszczadzkiej, czyli naszych lokalnych atrakcji w Mucznem. Oczywiście w aplikacji nie brakuje również fotografii oraz interesujących tekstów, a także danych teleadresowych naszego ośrodka wypoczynkowego, jeżeli tylko zechcą Państwo skorzystać z oferty noclegu w Bieszczadach.

Czytaj dalej

Zawody rowerowe w Mucznem trafiły do kalendarza imprez amatorskich Lang Team

Pod koniec stycznia przedstawiciele Nadleśnictwa Stuposiany, Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie oraz Lang Team spotkali się w celu uzgodnienia szczegółów odnośnie wspólnej organizacji zawodów rowerowych w Bieszczadach. Wyścig został zaplanowany na 21 września i trafił do oficjalnego kalendarza maratonów rowerowych organizowanych przez Lang Team w 2019 roku. Czesław Lang – wicemistrz olimpijski i dyrektor generalny Lang Team, zobowiązał się na spotkaniu, że osobiście wyznaczy trasę zawodów, w których sam wystartuje wraz z resztą uczestników we wrześniu.

Czytaj dalej