Podsumowanie IV edycji Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”

Zgodnie z planem w sobotę, 10 lutego odbył się Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem Żubra”. Zawody zostały rozegrane w Mucznem już po raz czwarty i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jak wiadomo pogoda w górach bywa bardzo kapryśna i wiele wskazywało na to, że konkurs zostanie przesunięty – na szczęście śnieg pojawił się w samą porę.

W całej imprezie wzięło udział 128 zawodników, którzy rywalizowali ze sobą na profesjonalnie przygotowanych trasach usytuowanych niedaleko naszego Ośrodka Wypoczynkowego. Inaugurację zawodów o godzinie 10:00 ogłosił Nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany Pan Jan Mazur.

atrakcje w Bieszczadach - Tropem Żubra

Głównym celem zawodów jest popularyzacja zimowych atrakcji w Bieszczadach i oczywiście świetna zabawa. Bieg ma charakter otwarty, a to oznacza, że mogą wziąć w nim udział zarówno amatorzy, jak i nieco bardziej doświadczeni zawodnicy, dlatego zawody zostały podzielone na kilka kategorii. W biegu głównym, wśród mężczyzn zwyciężył Pan Robert Gleń, natomiast wśród kobiet, jako pierwsza na mecie pojawiła się Pani Aleksandra Fundanicz.

Po rozegraniu biegu głównego do zawodów przystąpili juniorzy podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Najszybszym juniorem starszym został Hubert Tomaszek, zaś juniorką Marta Chwostyk. W kategorii junior młodszy zwyciężyli odpowiednio Franciszek Sokół i Martyna Rudziak. W ramach konkursu zostały przeprowadzone również Mistrzostwa Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Narciarstwie Biegowym oraz zawody leśników. Najszybszym strażnikiem granicznym okazał się Pan Adam Dutka, a strażniczką Pani Aleksandra Fundanicz. Wśród leśników na podium stanęli Pan Teodor Furst i Pani Katarzyna Szczerbicka. Szczegółowa lista wyników została opublikowana tutaj.

Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom i zapraszamy ponownie. IV edycja zawodów „Tropem Żubra” odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie oraz Nadleśnictwa Stuposiany. Patronat honorowy nad imprezą objęła Pani Dyrektor Dyrekcji Regionalnej Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagrobelna.

Autorem fotografii zawartych w tekście jest Pan Bogdan Pełdiak.