Ponowne otwarcie Pawilonu Wystawowego Fauny i Flory Bieszczadzkiej

Pawilon Fauny i Flory Bieszczadzkiej, zlokalizowany przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem, został ponownie udostępniony dla zwiedzających. Niemniej, aby zapewnić wszystkim zainteresowanym odpowiednie warunki bezpieczeństwa, zwiedzanie wystawy odbywać się będzie na nowych zasadach.

  • Pawilon będzie czynny w dni robocze od poniedziałku do piątku.
  • W ciągu dnia roboczego będą odbywały się tylko dwa wejścia:
    • pierwsze o godzinie 09:00,
    • drugie o godzinie 13:00.
  • Maksymalnie wystawę zwiedzać może jednocześnie 5 osób z zachowaniem dwóch metrów odstępu i obowiązkiem zasłaniania ust i nosa.

Pawilon Wystawowy jest częścią infrastruktury edukacyjnej, rozwijanej przez Nadleśnictwo Stuposiany, której celem jest promowanie unikalnej fauny i flory, występującej na terenie Bieszczadów. Obiekt to nietuzinkowa atrakcja dla wszystkich miłośników przyrody a w szczególności dla najmłodszych odkrywców. Wystawa podzielona jest na siedem sekcji tematycznych, które prezentują różne gatunki roślin i zwierząt w typowym dla nich otoczeniu. Na spotkanie z Państwem oko w oko czekają tutaj m.in. bociany, wilki, żubry i oczywiście niedźwiedź. Więcej informacji odnośnie ekspozycji dostępnych jest z poziomu aplikacji mobilnej. Bilety wstępu są do nabycia w recepcji Centrum Promocji Leśnictwa.

Przy okazji gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się również z innymi atrakcjami w Bieszczadach, jakie warto odwiedzić w trakcie pobytu tutaj.