V edycja Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem Żubra”

Co prawda w niektórych rejonach kraju śniegu, jak na lekarstwo, niemniej w Bieszczadach białego puchu mamy pod dostatkiem i całe szczęście, bo wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa, V edycja zawodów „Tropem Żubra”. Wszystkich miłośników narciarstwa biegowego, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności, zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Impreza sportowa wystartuje 9 lutego 2019 roku w Mucznem, niedaleko Centrum Promocji Leśnictwa. Do wzięcia udziału w zawodach zachęcamy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów zimowego szaleństwa.

Zawody „Tropem Żubra” to jedna z największych zimowych atrakcji w Bieszczadach. Liczymy na Państwa udział lub obecność oraz gorący doping dla uczestników. Szczegóły i aktualności odnośnie zawodów można śledzić na fanpage’u SBTN. Plakat i program zawodów dostępny jest tutaj.

Warto nadmienić, że w tym roku dwie trasy narciarskie w Mucznem otrzymały homologację FIS, która umożliwia przeprowadzenie na nich w pełni profesjonalnych zawodów w narciarstwie biegowym. Aktualnie w Mucznem czekają na Państwa trasy narciarskie o łącznej długości 10 kilometrów, nad których odpowiednim przygotowaniem tradycyjnie czuwa Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie. Zachęcamy już dziś do wypróbowania swoich sił na trasach wokół Mucznego. Darmowa wypożyczalnia nart biegowych znajduje jest w naszym ośrodku.