Wieża widokowa ponownie otwarta

Pogoda się poprawiła i wieża widokowa na Jeleniowatym została ponownie otwarta dla podróżnych. Przy okazji bardzo prosimy o przestrzeganie regulaminu na wieży oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i schodzenia z konstrukcji, bowiem miejscami nadal może być ślisko.

Jeśli nie macie żadnych planów na weekend to serdecznie zapraszamy do Mucznego – przepięknych widoków i innych atrakcji u nas nie brakuje. Nie zapomnijcie tylko ubrać się ciepło, bo spodziewamy się niskich temperatur i dużych opadów śniegu!

Wieża widokowa na Jeleniowatym to stalowo-drewniana konstrukcja wyposażona w taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę górnego Sanu, Połoniny Caryńską i Wetlińską, jak również grzbiet Bukowego Berda. Budowla posiada 10 kondygnacji i wznosi się na wysokość 34 metrów. To aktualnie najwyższy obiekt tego typu w Bieszczadach i nie lada atrakcja dla miłośników nietuzinkowych widoków z lotu ptaka. Wstęp na wieżę jest bezpłatny.

– Korzystający z wieży muszą jednak stosować się do zapisów regulaminu – podkreśla Jan Mazur, nadleśniczy Nadleśnictwa Stuposiany. – Jednorazowo tam może przebywać maksymalnie 35 osób. Korzystanie z obiektu odbywa się na własną odpowiedzialność, a dzieci i młodzież do lat 13 mogą korzystać z niego wyłącznie w obecności rodzica bądź opiekuna.