Zainstaluj „Lasy bieszczadzkie” na swoim telefonie

W sklepie Google Play pojawiła się bezpłatna aplikacja „Lasy bieszczadzkie”, dzięki której każdy użytkownik systemu Android może zapoznać się ze szczegółowymi informacjami odnośnie Zagrody Pokazowej Żubrów oraz Pawilonu Wystawowego Fauny i Flory Bieszczadzkiej, czyli naszych lokalnych atrakcji w Mucznem. Oczywiście w aplikacji nie brakuje również fotografii oraz interesujących tekstów, a także danych teleadresowych naszego ośrodka wypoczynkowego, jeżeli tylko zechcą Państwo skorzystać z oferty noclegu w Bieszczadach.

atrakcje w Bieszczadach

Korzystając z okazji, chcielibyśmy gorąco zachęcić Państwa do wizyty w Pawilonie Wystawowym, który znajduje się tuż obok naszego Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Pawilon jest częścią bogatej infrastruktury edukacyjnej, rozwijanej z inicjatywy Nadleśnictwa Stuposiany, w celu przybliżenia turystom zróżnicowanej fauny i flory okolicznych terenów.

Bieszczady to niezwykła kraina, pełna dzikich zwierząt i unikatowych roślin, charakterystycznych wyłącznie dla tego obszaru Polski. Niemniej przemierzając tutejsze szlaki turystyczne nie zawsze można je spotkać na swojej drodze. Pomijając już fakt, że do większości zwierzaków na wolności lepiej nie podchodzić. Na szczęście w Pawilonie Wystawowym, niezależnie od pory roku, wszyscy zainteresowani mogą stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami oraz bliżej przyjrzeć się rzadkim gatunkom roślin, które występują wyłącznie w Bieszczadach. Wewnątrz kompleksu znajduje się stała ekspozycja, podzielona na 7 sekcji tematycznych, tj. wiosna, lato, jesień, zima, żubrza zagroda, gawra oraz drzewo z ptakami. Czeka tu na Państwa m.in. ryś, żmija zygzakowata, borsuk, wilk, a nawet niedźwiedź brunatny.

Najważniejsze eksponaty zostały sfotografowane i dokładnie opisane w aplikacji mobilnej, ale nic nie zastąpi doświadczonego przewodnika, który na miejscu oprowadzi Państwa po wystawie i z pewnością doda parę ciekawostek od siebie. Bilety wstępu do pawilonu można nabyć w recepcji Centrum Promocji Leśnictwa. Serdecznie zapraszamy zarówno indywidualnych odwiedzających, jak również zorganizowane grupy.