Zawody rowerowe w Mucznem trafiły do kalendarza imprez amatorskich Lang Team

Pod koniec stycznia przedstawiciele Nadleśnictwa Stuposiany, Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie oraz Lang Team spotkali się w celu uzgodnienia szczegółów odnośnie wspólnej organizacji zawodów rowerowych w Bieszczadach. Wyścig został zaplanowany na 21 września i trafił do oficjalnego kalendarza maratonów rowerowych organizowanych przez Lang Team w 2019 roku. Czesław Lang – wicemistrz olimpijski i dyrektor generalny Lang Team, zobowiązał się na spotkaniu, że osobiście wyznaczy trasę zawodów, w których sam wystartuje wraz z resztą uczestników we wrześniu.

Do rywalizacji w maratonie rowerowym w Mucznem na dystansie Grand Fondo (ok. 90 km) będzie mogło przystąpić tylko 200 uczestników, dlatego już teraz zachęcamy wszystkich chętnych do dokonania rezerwacji. Osoby, które nie są zainteresowane rywalizacją, zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnej Paradzie, która polega na rekreacyjnym przejeździe po trasie o długości około 10 kilometrów. Warunkiem startu w wyścigu jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wniesienie odpowiedniej opłaty.

Wspólne zaangażowanie Nadleśnictwa, SBTW i Lang Team to gwarancja, że kolarze, biorący udział w zawodach amatorskich, będą mogli liczyć na w pełni profesjonalne warunki. Organizacja wyścigu to kolejny krok na drodze przybliżania lasów dla sportowców oraz fanów kolarstwa przez Nadleśnictwo Stuposiany. Mamy nadzieję, że zawody na stałe zagoszczą w naszej miejscowości, jako istotna atrakcja w Bieszczadach.